Kdykoliv Kamkoliv

Zajímavosti ostrova Ischia a tipy na výlet

OBECNÉ INFORMACE
Pobřeží tohoto italského termálního ostrova, který náleží do oblasti Kampánie, je omýváno průzračnými vodami Tyrhénského moře. Od hlavního města Kampánie - Neapole - je vzdálen cca 30 km, cesta trajektem z pevniny na ostrov trvá cca 1 hod. Ostrov má rozlohu 46 km2 a jeho obvod je 37 km. Nejvyšším vrcholem je Monte Epomeo se 788 m n. m. Kolem celého ostrova vede hlavní silnice. Na pobřeží jsou písčité pláže a malebné zátoky. Ischia je známá ve světě díky mnoha faktorům: příjemné podnebí, barva křišťálového moře, příjemné písčité pláže a přívětivost místních obyvatel. Sen o ideální dovolené, procházkách v zeleni, koupání v moři, o volných chvilkách strávených ve stínu zahrad, to vše a ještě jiná přání Vám ostrov splní! A k tomuto okouzlujícímu zážitku přibyde ještě naděje, že se zbavíte různých zdravotních potíží, neboť už jenom termální koupele patří k nejúčinnější léčbě revmatických, kloubních, nervových či neurologických potíží, ale i gynekologických problémů nebo problémů látkové výměny. Každého asi překvapí obrovská mnohotvárnost a různorodost termálních a minerálních pramenů. Již od doby antické je na Ischii soustředěn turistický ruch právě díky léčebným účinkům těchto pramenů. K návštěvníkům ostrova patřily takové osobnosti jako např. Michelangelo, Karel IV. z Anjou, Alfonso Aragonský, admirál Nelson, dramaturg Ibsen, Garibaldi, malíř Gilles, Laurence Olivier, Elizabeth Taylor, aj...
VULKANICKÝ PŮVOD
Ostrov se skládá z vulkanických skal, nejvyšší je již zmíněná hora Monte Epomeo. Voda prosakuje mezi puklinami ve skalách do velkých hloubek, kde se ohřívá a tlakem vyvěrá zpět na povrch, obohacená o minerální prvky. Ischii postihlo několik vulkanických erupcí, nejstarší zaznamenaná je z r. 2200 př.n.l.. Poslední proběhla r. 1301, kdy bylo zničeno mnoho obydlí. Ischii se nevyhnulo ani několik zemětřesení. Jedno z nejsilnějších připadlo na 28. června 1883 a bylo při něm zničeno město Casamicciola.
OBYVATELSTVO A TRADICE
Převážně při pobřeží žije většina z cca 60.000 místních obyvatel. K tradičním zaměstnáním jako je rybolov, zemědělství a obchod s vínem, přibyl také cestovní ruch. Místní obyvatelé jsou k turistům velmi přívětiví. Na ostrově se drží stále staré zvyky a tradice, se kterými se mohou turisté seznámit při různých slavnostech. Mezi ně patří např. slavný tanec ,,N'drezzata" nebo tradice ,,Corsa dell' angelo" (Andělský závod), který se koná na Velikonoční pondělí. V Lacco Amenu se slaví tři dny květnový svátek „Santa Restituta", pod Aragonským hradem probíhá oslava svátku sv. Anny v červenci, poslední neděli v srpnu se koná svátek „San Giovan Giuseppe della Croce" v Ischia Ponte, k nejkrásnějším oslavám patří zářijové lodní procesí sv. Michala v Sant´Angelu.
PLÁŽE NA ISCHII
Pláže na Ischii jsou většinou písečné. Dělí se na veřejné a privátní (za poplatek - 2 lehátka + slunečník cca 15 € /den). Největší z nich je pláž Maronti, dále Citara a San Montano. Všechny ostatní najdete v jednotlivých lokalitách a městech našeho katalogu. - Casamicciola - městské pláže a dřevěná mola - Lacco Ameno - městská pláž, pláž San Montano - Forio - pláže San Francesco, Chiaia, Cava dell'Isola, Citara - Panza - kamenitá pláž Sorgeto (přístup po schodech, doporučujeme obuv do vody) - Sant'Angelo - městská pláž, pláže Maronti, pláž Cava Grado (přístup po schodech) - Ischia Ponte - městské pláže, Anglická pláž (přístup po schodech), pláž Cartaromana (přístup po schodech nebo loďkou).
TIPY NA VÝLET
Představujeme Vám některé z možných fakultativních výletů. Můžete se přihlásit a poté zaplatit v místě pobytu u naší delegátky, která Vám také podá bližší informace. Výlety se uskuteční při naplnění stanoveného minimálního počtu účastníků a za příznivých klimatických podmínek. Ceny nezahrnují případné vstupy do objektů. Většina výletů je pořádána v českém jazyce, některé jsou pak v jazyce německém nebo anglickém.
Okruh ostrovem autobusem - cena cca 18 €.
Polodenní výlet, během kterého objedete celý ostrov klimatizovaným autobusem. Uvidíte nejatraktivnější místa Ischie a dozvíte se zajímavosti z historie i současnosti. Zastavíte se na malebné vyhlídce v městečku Fontana, kde můžete ochutnat jedinečné italské cappuccino, dále následuje procházka po rybářské vesničce Sant'Angelo. Na závěr Vám nabídneme v restauraci Belvedere ochutnávku ischitánských likérů, vín.
Okruh ostrovem lodí - cena cca 45 €
Celodenní lodní výlet, při kterém obeplujete celou Ischii a poznáte tak fascinující pobřežní krásy, vykoupete se v malebných zátokách ostrova, ochutnáte domácí víno a místní speciality připravované pro Vás přímo na palubě a vyzkoušíte účinky pleťové bahenní masky. Po celou dobu Vás budou hýčkat sluneční paprsky i posádka lodi Jolly. Ideální výlet pro den plný relaxace i zábavy.
Pompeje a Vesuv - cena cca 50 €
Celodenní výlet za poznáním historie jedinečného muzea pod otevřeným nebem - antického města Pompeje. Čeká Vás také dobrodružný výstup ke kráteru stále činné sopky Vesuv, odkud se Vám nabídne nezapomenutelný výhled na celý Neapolský záliv. V ceně není zahrnut vstup do Pompejí cca 11€.a výstup ke kráteru Vesuvu cca 6,50 €.
Ostrov Capri - cena cca 44 €
Celodenní výlet na malebný ostrov Capri, kde budete moci obdivovat městečka Capri a Anacapri a poznáte přírodní krásy jako Augustovy zahrady či skalní útvary Faraglioni. Doporučujeme Vám prohlédnout si vilu Axela Muntheho (terasy s panoramatickými výhledy na celý ostrov a Sorrentský poloostrov), vyjet si sedačkovou lanovkou na nejvyšší vrchol Monte Solaro nebo obeplout ostrov Capri loďkou. Okruh lodí (cca 13 € ) ani další vstupy nejsou zahrnuty v ceně.
Amalfi a Positano - cena cca 50 € busem nebo cca 35 € lodí
Celodenní výlet za krásami pobřeží Amalfi , zapsaného na seznamu památek UNESCO. Procházka a možnost koupání v Positanu. Doporučujeme navštívit Smaragdovou jeskyni (cca 13 €).
Na Ischii můžete individuálně navštívit
botanickou zahradu La Mortella (vstupné cca 12 €), Aragonský hrad (vstupné cca 10 €), Mořské muzeum, Archeologická muzea Santa Restituta a Villa Arbusto, zahradu Ravino, park Corbaro... 
Vytvářím objednávku...