Kdykoliv Kamkoliv

To nejlepší z Rakouska

kufr

Termín:15.07. (Pá) - 17.07. (Ne) 2022

změnit termín

Délka pobytu:3 dny, 2 noci

ID hotelu:627232

Doprava:Autobus

Odletové místo:

Strava:Polopenze

Cena vč. tax: 3 990 Kč

Popis zájezdu

K jezerům, vodopádům, do údolí alpských hor, malebných měst a upravených vesniček. Orlí hnízdo • Královské jezero • Lofer • Zell am See • Kaprun •

 přehrady • soutěska • Krimmelské vodopády • Dachstein • Hallstatt…

 

1. den: odjezd v časných ranních hodinách. Dopoledne zastávka v městečku MONDSEE. Procházka nebo projížďka vláčkem do centra města. Prohlídka baziliky sv. Michaela a přístaviště u jezera Mondsee. Poté přejedeme do oblasti Salzburku a německého BERCHTESGADENU, kde navštívíme známé „HITLEROVO ORLÍ HNÍZDO“ (1.834 m n. m.) umístěné v horské oblasti s překrásnými pohledy na okolní Alpy. Zastavíme se u nedalekého jezera KÖNIGSSEE, kde si prohlédneme ulici plnou suvenýrů s možností nákupu a přístaviště u jezera. Dále zavítáme do známého rakouského turistického městečka LOFERU.  Po procházce tímto malebným městem následuje odjezd do MAISHOFENU na ubytování v hotelu, večeře, nocleh.

 

2.den: po snídani odjezd do obchodu Pinzga Speckdorf, kde můžeme ochutnat a zakoupit domácí uzenářské výrobky a alkohol.  Poté pokračujeme  romantický údolím VYSOKÝCH TAURŮ, na jehož konci jsou mohutné KRIMMELSKÉ VODOPÁDY. Podél této kaskády vodopádů řeky Ache (3,5 km) se můžete vydat pešky nebo minibusem. Dále projedeme známým údolím KAPRUNER TAL, kde se nachází mohutné vodní dílo tří přehrad až ve výšce 2040 m n. m. Na místo se dostaneme tunely, horskou krajinou, místními busy a největším otevřeným výtahem světa pro 185 osob, jedoucím po svahu. Shlédneme zajímavé, technické vymoženosti a úchvatné přírodní scenérie. Pokračovat v programu budeme k soutěsce SIGMUND – THUN KLAMM, kterou vytvářela cca 14000 let říčka vytékající z KLAMMSKÉHO JEZERA. Jedná se o 320 metrů dlouhou cestu po dřevěných schodech podél stěny soutěsky nad dravou říčkou. Před návratem na ubytování navštívíme městečko ZELL AM SEE (platí pro 3denní program) a jeho přilehlé jezero. Ubytování, večeře, nocleh.

 

 

3.den (odjezdový den):  po snídani odjezd do západní části DACHSTEINSKÉHO MASIVU, přes malebné rakouské vesničky, romantickou přírodou, k horskému jezeru GOSAUSEE pod ledovcem DACHSTEIN. Procházka podél jezera (1 hod.) nebo výjezd lanovkou na okolní vrcholky ZWIESELAM (1.587 m n. m.). Dále návštěva světoznámého městečka HALLSTATT, ležícího nad stejnojmenným ledovcovým jezerem, po kterém se můžeme projet lodí. Po prohlídce tohoto rakouského klenotu se vydáme zpět do ČR. Příjezd do ČR ve večerních hodinách (cca o 21:00 hod. do Prahy a svozem z Českých Budějovic do Brna či Plzně cca do 21:00 hod.).

 

Předpokládaná nástupní místa a časy odjezdu - mohou se změnit.
Pokyny s přesnými nástupními místy a časy odjezdů, platnými pro daný termín zájezdu, obdrží klienti týden před odjezdem.

 

Praha 

cca 5:00 hod.

Tlustice (svoz autem do Příbrami)

cca 5:00 hod.

Příbram 

cca 5:45 hod.

České Budějovice                 

cca 8:15 hod.

 

Cena zahrnuje: dopravu autobusem, 2x ubytování v hotelu nebo depandanci s polopenzí -  POKOJ BEZ VLASTNÍHO WC A SPRCHY! Společná uzamykatelná toaleta a sprcha vždy pro celé patro hotelu. Průvodce a služby CK, pojištění CK proti úpadku.

 

Příplatky: pokoj se sprchou/WC  800,-Kč/os. , jednolůžkový pokoj 800,-Kč/os. 

Možnost sjednání: komplexního cest. pojištění vč. storna + COVID-19 od pojišťovny AXA Assistance 129,- Kč/os./  (na cenu pojištění pro osoby starší 70 let se prosím informujte v naší CK).

 

Nástupní místa bez příplatku: Praha, Žebrák, Beroun, Hořovice, Příbram, Písek, České Budějovice. Výstupní místa: po trase České Budějovice, Písek, Příbram, Praha, dále linkovým busem, nebo vlakem z Českých Budějovic do Tábora, Jihlavy, Brna nebo do Plzně.

Nástupní místa za příplatek 300,- - 500,- Kč/os.: Jihlava, Tábor, Brno, Plzeň – linkovým busem nebo vlakem.

Doporučené kapesné na vstupy/os.: 3 dny cca 70 €/ 4 dny cca 130 € (např. doprava busem na Orlí Hnízdo, lanovky, vodopády, termální park, Kaprun, přehrady atd.).

 

                                         • Minimální počet účastníků je 45. • Změna programu vyhrazena.

 

 

To nejlepší z Rakouska

destinace: Rakousko, Štýrsko, Štýrsko - ostatní

termín:15.07. (Pá) - 17.07. (Ne) 2022 (3 dny, 2 noci) | změnit termín

doprava: Autobus /

strava: Polopenze

To nejlepší z Rakouska
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: CK Osvěta - Josef Sklenář IČO: 10261940
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...