Kdykoliv Kamkoliv

Okruh s nádechem venkova, s půjčeným autem **+

kufr

Termín:02.10. (Pá) - 09.10. (Pá) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:895970

Doprava:Vlastní

Odletové místo:

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 8 540 Kč

Ubytování
Dvoulůžkový pokoj, hotely 2/3*.
Stravování
Snídaně.
Program
1. den: přílet FUNCHAL Přílet, uvítání na letišti, transfer do hotelu v centru Funchalu; zbytek dne volno.

2. den: FUNCHAL Snídaně; volný den v hlavním městě: Katedrála, tržnice, Botanická zahrada, lanovkou na Monte, zde zahrady a zpět tobogánem. Možnost plavby katamaránem nebo klasickou lodí Santa Maria; procházka do Ribeiro Frio se pstruží farmou nebo levadou do Portela (11 km). Další variantou je půldenní turistika levadou z nedalekého Camacha do Jasmínové čajovny nad Funchalem. Nocleh v hotelu.

3. den: FUNCHAL - PORTO MONIZ Snídaně; převzetí auta v recepci hotelu; odjezd do Porto Moniz, kde je zajištěný nocleh. Cestou několik možností zastávek, prohlídek, výšlapů: rybářská vesnička Câmara de Lobos, kterou si zamiloval i Winston Churchil; 580 m vysoký sráz Cabo Girão s rozhlednou; malebné vesničky na pobřeží Ponta do Sol, Madalena do Mar a Calheta s bílou pláží i továrnou na zpracování cukrové třtiny, nejzápadnější bod ostrova s majákem Ponta do Pargo. Cíl dne, městečko Porto Moniz, je známé tmavými lávovými skalami s přírodním vulkanickým koupalištěm. Dojezd do hotelu, ubytování.

4. den: PORTO MONIZ - CABANAS Snídaně. Brzy ráno trek v nejznámější oblasti Rabaçal s krásnou levadou ke 25 vodopádům. Poté Seixal s vyhlídkou „Véu de Noiva“ – Nevěstin závoj – vodopád padající z útesu přímo do oceánu, Grutas s lávovou jeskyní s vulkanickým centrem, které přibližuje vznik ostrova; přes São Vicente do Cabanas, kde je zajištěný nocleh.

5. den: CABANAS Snídaně, volný den. Varianty programu: trek některou z levad – Královská nebo Queimada, výstup na nejvyšší vrchol ostrova Pico do Ruivo (1862 m). Nocleh v hotelu.

6. den: CABANAS - FUNCHAL Snídaně a odjezd zpět do hlavního města. Cestou: vesnička Santana s jedněmi z posledních typických domečků ve tvaru písmene „A“; Porto da Cruz s továrnou na zpracování cukrové třtiny s původním parním strojem a sousední palírnou bílého rumu, možnost vyjet buď k severně umístěné rozhledně Ponta do Rosto nebo jižně postavené Baia d` Abra. Od této se dá udělat trek levadou Ponta do São Lourenço; koupání na písčité pláží v Machico. Dojezd do hotelu, ubytování.

7. den: FUNCHAL Snídaně; volný den v hlavním městě. Variantou je půldenní výlet na rozhlednu Pico do Barcelo s výhledem na město a vrchol Eira do Serrado (1095m) s výhledem na Údolí mnišek. Další možností je návštěva vesničky Garajau se sochou Ježíše Krista a lanovkou na malou pláž s restaurací nebo zahrada s exotickými rostlinami Palheiro a následně vesnička Camacha s tradiční výrobou proutěného nábytku. Nocleh v hotelu.

8. den: FUNCHAL - odlet Snídaně; vrácení auta v recepci hotelu. Dle času odletu transfer na letiště, odlet zpět.
V ceně
- letenka vč. letištních tax (vč. odbaveného zavazadla; bez občerstvení)
- telefonická asistence během pobytu ve Slovenštině!
- transfer letiště - hotel v den příletu / hotel - letiště v den odletu
- 7x ubytování - hotely 2/3*, dvoulůžkový pokoj
- 7x snídaně
- půjčení auta skupiny „A“ na 5 dní (Peugeot 107 nebo podobné; bez klimatizace): vyzvednutí a vrácení v hotelu, místní taxy, komplexní pojištění (nulová spoluúčast) - není třeba se připojišťovat!
Příplatky
- neuvedené služby
- auto: palivo, vratná kauce, druhý řidič
- auto skupiny „B“ (klimatizace, Opel Corsa nebo podobné; komplexní pojištění): 4.920 Kč / pobyt
- cestovní pojištění: viz www.campana.cz/pojisteni
Povinné smluvní údaje
Pro uskutečnění zájezdu není nutný určitý počet osob. Zákazník může odstoupit od smlouvy kdykoliv před zahájením zájezdu proti zaplacení stornopoplatků stanovených pořadatelem. Zájezd je vhodný pro osoby s běžnou schopností pohybu. Časy odjezdu/odletu budou uvedeny v Informacích k odjezdu. Občanům EU stačí pro účast na zájezdu platný cestovní pas, očkování nejsou potřeba.
Program
Popis letoviska:

VSTUP NA ÚZEMÍ MADEIRY V SOUVISLOSTI S COVID-19: lety na Madeiru jsou obnoveny od 01.07.2020. 
Po příletu na ostrov se návštěvník buď prokáže negativním testem na Covid-19, který není starší než 72 hodin, nebo mu test bude provedený na místě. Poté může pokračovat do místa pobytu s dodržováním pravidel (společenský odstup 2 m, roušky, rukavice), výsledky testu budou oznámeny během 12. hodin, v případě pozitivního výsledku zůstane v karanténě na 7 dní, poté bude provedený nový test.

Madeira a Porto Santo jsou jediné dva obydlené ostrovy Madeirského souostroví, které je sopečného původu. Samotná Madeira je vzdálená 545 km od pobřeží Afriky (Maroka), od Portugalska celých 978 km. Díky příznivým klimatickým podmínkám je k pobytu vhodná kterákoli roční doba; rtuť teploměru dosahuje v zimě na 20°C, v létě je průměrná teplota vzduchu 24°C; teplota vody se pohybuje od 17°C v zimě po 23°C v létě, navíc pobřežní vody neustále otepluje Golfský proud. Její sopečný původ má zase na svědomí fascinující vyvřelinové útesy a vysoké sopečné hory, kterými se prodírají divoké říčky, spadající do hlubokých údolí v překrásných vodopádech. Na každém kroku zde člověka obklopuje příroda, ne nadarmo se jí přezdívá „květinový ostrov“ – roste tu na 700 druhů květeny, kapradin, různé druhy jalovce a vavřínu; nikde jinde se nevidí v takovém množství kvést orchideje, lilie, magnólie, azalky...... Nejvýraznější rostlinou je dračinec, nebo-li dracéna, některé druhy jsou až 2000 let staré. Pro milovníky turistiky jsou nezapomenutelné výšlapy po levádách, vodních kanálech vyhloubených v zemi nebo vytesaných ve skalách podél údolí – celý unikátní vodní systém měří víc než 2150 km. Úžasně vypadají horské vesničky, když se vynoří v údolích a nejen v hlavním městě najde host historické památky. Zmíníme-li hlavní město – žádný návštěvník nesmí odjet bez toho, aby vyjel lanovkou na Monte a zpět sjel tobogánem. A návštěva Madeiry by nebyla úplná, kdyby se nevěnoval čas ochutnávce tradičního vína…

 

Oficiální název: Madeira – Ilha da Madeira
Hlavní město: Funchal
Rozloha: 741 km2, ze severu na jih 22 km, ze západu na východ 57 km
Počet obyvatel: 280 000, z toho 120 000 žije v hlavním městě
Oficiální jazyk: Portugalština; velmi rozšířená angličtina, dále se dá domluvit německy nebo francouzsky 
Státní zřízení: autonomní oblast Portugalské republiky
Měna: Euro; 1 EUR = cca 26 CZK. 
Pasové formality: platný cestovní pas nebo občanský průkaz se strojově čitelnými údaji.

Doprava:

Odlety z Prahy (PRG) do Funchalu (FNC) každý den (se dvěma přestupy).

Přímé lety OPĚT od 17. července do října. Přímý let trvá asi 4,5 hodiny.

Přestup většinou v Lisabonu – lze stopover – zajistíme ubytování, program.

V ceně je vždy transfer z / na letiště s místním řidičem. Poznávací okruhy s půjčeným autem, vyzvednutí a vrácení v hotelu (vždy komplexní pojištění).

PRONÁJEM AUTA: na ostrově si lze bez problémů pronajmout auto. Je možné si ho objednat již předem přes naši CK nebo na místě bez předchozí rezervace. Ceny se pohybují od 42 EUR za den. Vzhledem k tomu, že hotely bývají vzdálenější od pláže a ostrov má atraktivní trekové trasy, doporučujeme pronájem auta na celou dobu pobytu.

Ke všem letenkám se vztahují tyto obchodní podmínky:
• Na objednané letenky se nevztahují běžné stornopodmínky a stornopoplatky CK CAMPANATOUR. Objednané a zaplacené letenky jsou nevratné a nepřenosné (tzn. stornopoplatek je 100%), k rezervaci letenek je potřeba celé přesné jméno dle platného cestovního dokladu klienta a datum narození.
Ceny letenek jsou v režimu STANDARD, jsou pohyblivé, konečná cena vám bude potvrzena při rezervaci. V základní ceně letenky je POUZE příruční zavazadlo, odbavené zavazadlo je za příplatek.
Palivový příplatek může být doúčtován dle aktuální výše 3 týdny před odletem.
• E
lektronické letenky vám zašleme současně s informacemi k zájezdu.

Výlety:
1.West Tour / Celodenní výlet na západní část ostrova (středa / pátek / neděle) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
2. East Tour / Celodenní výlet na východní část ostrova (úterý / sobota) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
3. Eira do Serrado – Monte / Půldenní výlet (pondělí / čtvrtek) - anglicky nebo německy mluvící průvodce 
4. Queimadas / Caldeirao verde – turistika (pondělí) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
Trasa 12 km / obtížnost: střední / délka 3-5 hod.
5. Levada „Rabaçal“ – turistika (středa) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
Trasa 9 km / obtížnost: jednoduchá / délka 3 hod 15 min.
6. Ribeiro Frio / Portela – turistika (pátek) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
Trasa 10 km / obtížnost: jednoduchá / délka 4 hod.
7. Levada da Serra Faial – turistika (úterý, čtvrtek) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
Trasa 8 km / obtížnost: jednoduchá / délka 3 hod.
8. Levada Maroços – turistika (úterý, čtvrtek) - anglicky nebo německy mluvící průvodce
Trasa 9 km / obtížnost: jednoduchá / délka 2,5 hod.

Přesný program bude potvrzený s cenou. Slovensky / česky mluvící průvodce při větším počtu česky mluvících klientů.
Delegátské služby:
Na ostrově SLOVENSKY mluvící delegátka!!!

Okruh s nádechem venkova, s půjčeným autem **+

destinace: Portugalsko, Madeira

termín:02.10. (Pá) - 09.10. (Pá) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Vlastní /

strava: Snídaně

Okruh s nádechem venkova, s půjčeným autem
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Campanatour, s.r.o. IČO: 62619012
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...