Kdykoliv Kamkoliv

Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

kufr

Termín:24.11. (Pá) - 04.12. (Po) 2023

změnit termín

Délka pobytu:11 dní, 10 nocí

ID hotelu:965656

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 59 550 Kč

Úvod
Poloostrov Yucatán a jeho Riviéra Maya je jednou z nejtraktivnějších turistických destinací na světě. Jsou tu nádherné pláže s bílým pískem a oslnivě modrým Karibikem, divoká příroda a kulturní centra mayské civilizace. Riviéra Maya je pobřežní pás o délce asi 100 km, z jedné strany lemovaný Karibikem a z druhé pralesem. Město Playa del Carmen není sice tak notoricky známé jako velké letovisko Cancún, ale o to je příjemnější. Nachází se asi 50 km od Cancúnu a není tak hektické jako Cancún, ale je tu uvolněná atmosféra, krásné pláže, menší rodinné hotely a spousta vyžití. Je tím nejlepším výchozím místem pro různé výlety, ale nabízí i pestrý noční život. Velice známá je ulice 5. Avenida ležící kousek od pláže, která je plná restaurací, barů a obchodů. V blízkosti jsou mayské ruiny Tulum ležící přímo u nádherné pláže, nejvyšší pyramida v Cobá, přírodní rezervace Xel-Ha, město je také obklopeno „cenotes“ - sladkovodními závrty krasového původu, které jsou unikátem poloostrovu Yucatán. Zhruba 2 hodiny cesty od Playa del Carmen nalezneme nejznámější mayské centrum Chichén-Itzá.
Program zájezdu

1. den:
odlet z Prahy do CANCÚNU, přejezd do hotelu v blízkosti pláže v PLAYA DEL CARMEN.
2. den:
relaxace u moře, možnost vodních sportů, noční život na místní hlavní třídě Avenida 5, které se neřekne jinak než La Quinta.
3. den:
výlet do místa s nejkrásnější panenskou pláží s tyrkysovou vodou na březích mexického Karibiku - TULUM. Prohlídka archeologické lokality z období úpadku mayské civilizace, která je umístěna na útesu. Koupání na místní pláži. Návrat do Playa del Carmen.
4. den:
výlet k nejvyšší pyramidě NONOCH MUL (42 m) na poloostrově Yucatán, která leží v mayské vesničce COBÁ. Prohlídka impozantní skupiny pyramid obklopených hustým pralesem a pěti lagunami. Na zpáteční cestě nás čeká návštěva opičí rezervace PUNTA LAGUNA s procházkou v pralese. Návrat na hotel.
5. den:
hned ráno nás čeká nejslavnější mayské naleziště CHICHÉN ITZÁ s dominantou Kukulkánovy pyramidy a s Velkým míčovým hřištěm atd. Po prohlídce vyrážíme zpět na bílé pláže Mayské riviéry, ale po cestě se ještě schladíme v jezírkách s podzemní vodou v hlubokých jeskyních, které jsou v mayském jazyce nazývány cenoty. Našimi oblíbenými jsou CENOTY X´KEKEN a SAMULA, které jsou hluboko v podzemí a přístupné skrz obří tunel.
6. den:
volný den na pláži, fakultativně výlet za zábavou na magické místo, které potěší i pobaví milovníky přírody, ale i rodiny s dětmi - PARK XEL-HA - unikátní ekologický svět s tyrkysově modrou lagunou, delfináriem, akváriem. Mísí se tu sladká voda z řeky a slaná z moře, budete mít unikátní možnost šnorchlovat a pozorovat pestrobarevný podvodní svět, čekají na vás cesty skrz džungli a špičkový servis v podobě all inclusive pití a stravy (mezinárodní i tradiční mexická kuchyně). Zpět na ubytování.
7. den:
individuální program, v případě zájmu fakultativně krátký přejezd trajektem na protější korálový ostrov COZUMEL, možnost zapůjčení skútru a okružní projížďka kolem ostrova se zastávkami na koupání a opalování.
8. den:
výlet do „místa, kde se rodí nebe“ SIAN KA´AN, biosférické rezervace na seznamu UNESCO. Nejprve se půjdeme podívat na ruiny bývalého obchodního města MUYIL, které je schované před turisty v džungli. Poté se vydáme na lodní výlet po lagunách a kanálech tropického pralesa, proplouvat budeme bujnou vegetací a mongrovy, zároveň budeme moci pozorovat zvěř, při troše štěstí zahlédneme kapustňáka nebo krokodýli.
9. den:
volný den, poslední nákupy dárků a suvenýrů.
10. - 11. den:
snídaně, dle letového řádu odlet do ČR.
Cena zahrnuje
zpáteční letenka Praha-Cancún vč. let. tax a poplatků v max. výši 23 500 Kč, 9x ubytování v hotelu se snídaní, 1x oběd, transfery klimatizovaným minibusem a místní dopravou, výlety dle programu (mimo fakultativních), vedoucí zájezdu, informační materiály.
Cena nezahrnuje
vstupy, další strava, trajekt na Cozumel (cca 40 USD), bakšišné a vše ostatní, co není uvedeno v odstavci „Cena zahrnuje“.
1lůžkový pokoj 8 900 Kč, výlet do parku Xel-Ha vč. all inclusive 3 100 Kč, pojištění léčebných výloh v zahraničí vč. storna zájezdu do 35 000 Kč za 1 100 Kč, do 85 000 Kč za 1 850 Kč.

Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky

destinace: Mexiko, Poznávací zájezdy - Mexiko, Mexiko

termín:24.11. (Pá) - 04.12. (Po) 2023 (11 dní, 10 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Mexiko - Yucatán, Riviéra Maya a přírodní parky
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon *:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Poznání, Jiří Erben IČO: 48163210
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...