Kdykoliv Kamkoliv

Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže ***

kufr

Termín:17.10. (Čt) - 01.11. (Pá) 2019

změnit termín

Délka pobytu:16 dní, 15 nocí

ID hotelu:823771

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Snídaně

Cena vč. tax: 54 180 Kč

Program
1. den Odlet do Vietnamu.
2. den - Hanoj Přílet do Hanoje, kde se na letišti setkáte s řidišem naší CK, který vás dopraví do vašeho hotelu. Podle příletového času můžete zbytek dne strávit buď odpočinkem na hotelu po absolvované cestě, nebo se můžete projít po okolí a začít nasávat atmosféru pravého Vietnamu. Nocleh v Hanoji.Hotel.
3. den - Hanoj / zátoka Ha Long - přírodní div světa Po snídani vás vyzvedne autobus, kterým skrze malebnou krajinu dojedete až do slavné zátoky Ha Long, která nepochybně patří mezi nejpůsobivější scénické klenoty celého Vietnamu. Po tom, co se nalodíte na loď, prozkoumáte tuto legendární zátoku na vlastní kůži. Během pětihodinové plavby budete obdivovat malebné scenérie, stejně jako některé z 3000 vápencových ostrovů, stoupajících z čisté smaragdové vody. Vápencové krasové útvary jsou pokryté plážemi i krásnými jeskyněmi. Cestou budete mít během zastávky možnost zaplavat si v ústraní zátoky a navštívit některou z mnoha skrytých jeskyní pod tyčícími útesy. Nocleh na lodi.Kajuta na lodi, snídaně, oběd, večeře.
4. den - Zátoka Ha Long / Hanoj Po snídani se můžete věnovat opalování a koupání v překrásné zátoce Ha Long. Později vás čeká 4 hodinová cesta autobusem zpět do Hanoje. Volno v Hanoji na vlastní aktivity a poznání nočního města.Hotel, snídaně, oběd.
5. den - Hanoj / Da Nang Po snídani vás vyzvedne na hotelu řiidč a vydáte se prozkoumat nejkrásnější a nejzajímavější památky Hanoje. Navštívíte historický Ho Chi Minhův komplex, náměstí Ba Dinh, kde 2. září 1945 četl bývalý prezident Ho Chi Minh prohlášení o nezávislosti, podíváte se také do Ho Chi Minhova mausolea (zavřeno v pondělí, v pátek a v období od 5. září do 5. listopadu) a rozhodně vám nesmí uniknout pagoda One-Pillar, což je úchvatná památka vystavěná na jednom jediném sloupu. Později navštívíte také Van Mieu – Quoc Tu Giam (tzv. chrám literatury), první císařskou školu ve Vietnamu, vybudovanou v roce 1070 dynastií King Ly. Odpoledne transfer na letiště a přelet do Da Nangu, zde přivítání řidičem naší CK a transfer do hotelu, ubytování, nocleh.Hotel, snídaně.
6. den - Da Nang / My Son / Da Nang Po snídani se vypravíte na další nezapomenutelnou cestu ke komplexu hinduistických chrámů My Son. Tajemné údolí obklopené horami ukrývá pozůstatky impozantních chrámových věží a budov. Dnes toto náboženské centrum již skoro pohltila džungle, dříve však zastávalo funkci důležité kulturní křižovatky a místa pro meditaci vládců. Dnes se do těchto mystických míst, které byly v roce 1999 zařazeny mezi památky světového dědictví UNESCO, podíváte i Vy. Odpoledne budete mít čas na vlastní aktivity a odpočinek. Nocleh v Da Nangu.Hotel, snídaně.
7. den - Da Nang / Hoi An Po snídani navštívíte výrobnu oděvů Ann Tailor v Hoi Anu. Později vás čeká procházka Hoi Anem, což je ideální způsob pro nasátí jedinečné místní atmosféry, vyzařující klidem a mírem. Atmosféru výborně dokreslují prvky vietnamské, čínské i japonské kultury. Prohlídka města zahrnuje také návštěvu místního muzea, mnoho starověkých domů, jež se mohou pochlubit pozoruhodnou architekturou, montážní haly ovlivněné Čínou a samozřejmě také populární Japonský krytý most. Fakultativně je možné udělat si zastávku v soukromém domě Diep Dong Nguyen (dle dostupnosti) a prohlídnout si místní úžasnou sbírku keramiky či starých fotografií Hoi Anu. Nocleh v Hoi Anu.Hotel, snídaně.
8. den - Hoi An Během dnešního dne prozkoumáte krásy místní krajiny na kole. Cestu započnete projížďkou krajinou do místní vesnice, kde si pochutnáte na místní specialitě Cao Lau, která se skládá z nudlí, vepřového masa, čerstvé zeleniny a rýžového papíru. Nudle do tohoto pokrmu jsou vyrobeny z místní lepkavé rýže namočené ve vodě ze studny Ba Le, která je nejstarší v celém Hoi Anu a voda z ní se považuje za nejkvalitnější vůbec. Dále se budete moci naučit vyrábět speciální koláčky u místní rodiny, na kterých si později také pochutnáte. Před koncem cesty se podíváte do Cam Nam a užijete si pochoutky jako Banh Dap nebo Che Bap. Se spoustou zážitků se později vrátíte na hotel. Nocleh v Hoi An.Hotel, snídaně, oběd.
9. den - Hoi An / Da Nang / Ho Chi Minhovo město Po snídani se vydáte do Da Nangu, odkud přeletíte do Ho Chi Minhova města (přibližně hodina letu). Po příletu vás na letišti přivítá a vyzvedne řidič naší CK, který vás dále dopraví do vašeho hotelu. Volno na vlastní aktivity a poznání nočního města. Nocleh v Ho Chi Minhově městě.Hotel, snídaně.
10. den - Ho Chi Minhovo město / delta Mekongu / Cai Be / Vihn Long / Ho Chi Minhovo město Po snídani se vydáte na dvouhodinovou cestu z Ho Chi Minhova města do delty Mekongu. Po příjezdu se na lodi poplujete podívat na plovoucí trh Cai Be, který je jedním z nejzajímavějších a nejvíc atraktivních míst delty Mekongu. Na plovoucím trhu můžete sledovat místní obyvatele na jejich malých loďkách obchodující s čerstvým zbožím a místními komoditami. Zastavíte se také u místních obyvatel, v jejichž domě uvidíte, jak se vyrábí kokosové cukrovinky, rýžový papír, rýžový popcorn nebo rýžové víno. Později opustíte Cai Be a vydáte se na ostrůvek Tan Phong. Budete mít také možnost strávit čas mezi místními zemědělci, užívat si tradiční hudby a tropického ovoce. Autentický oběd si vychutnáte u místních obyvatel, včetně velmi populárního rybího pokrmu (z tzv. „Elephant ear fish“). Pokračovat budete do města Vinh Long přes visutý most My Thuan, který je umístěn vysoko nad řekou Mekong. Návrat do Ho Chi Minhova města. Přenocování.Hotel, snídaně, oběd.
11. den - Ho Chi Minhovo město / Cu Chi tunely / Ho Chi Minhovo město Po snídani vás čeká prohlídka slavných tunelů Cu Chi, které se nacházejí asi 70 km od Saigonu. Tunely vznikly za války ve Vietnamu jako úkryty nejen pro vojáky a vznikaly více než 25 let. Tato rozsáhlá síť tunelů v délce kolem 200 km mohla pojmout až 10 000 osob. Kromě skladu zbraní a jednacích místností zde byly také ložnice, kuchyně i nemocnice. Dnes je ze 120 km zachovalých tunelů kulturní památka, kterou prozkoumáte i Vy. Odpoledne navštívíte některé z proslulých památek Ho Chi Minhova města jako například katedrálu Notre Dame, tzv. starou poštu, válečné muzeum či Palác nezávislosti (nebo také palác sjednocení, dříve prezidentský palác). Později návrat na hotel, nocleh. Hotel, snídaně, oběd.
12. den - Ho Chi Minhovo město / Siem Reap Dnes vás čeká dlouhá cesta, a proto již v 6:15 budete dopraveni na autobusové nádraží, odkud pojedete do Siem Reap (cca 13 hodin jízdy). Po příjezdu transfer do hotelu a přenocování v Siem Reap. (Za příplatek lze na požadavek zajistit přelet namísto cesty autobusem).Hotel, snídaně.
13. den - Siem Reap / jezero Tonle Sap / plovoucí vesnice / Sieam Reap Během dne se vydáte navštívit Me Chhrey, jednu z autentických místních plovoucích vesnic, která se nachází na severozápadě jezera Tonle Sap. Tato malá vesnička je domovem pro rodiny, které oproti ostatním komunitám žijí stále v dřevěných house-boatech (obytné lodě). Během roku se vesnice různě přemisťuje v závislosti na množství vody v jezeře. Na konci období sucha, když je hladina vody nejníže, se vesničané přiblíží k pobřeží a žijí především ze zemědělských aktivit. Budete mít příležitost navštívit místní v jejich domově a pochopit tak lépe jejich život na jezeře. Pokud se budete chtít na cokoliv zeptat, váš průvodce bude rád vše tlumočit. Později se vrátíte a navštívíte zhruba 15 minut vzdálenou hedvábnou farmu. Zde lidé z horších poměrů dostávají příležitost zvýšit jejich životní úroveň oživováním různých tradičních starých řemesel a výrobou hedvábí. Místní zástupce vás provede farmou a vysvětlí veškeré kroky potřebné k vyprodukování kvalitního hedvábí. Později se vrátíte do města, kde budete mít volný večer pro vlastní aktivity. Nocleh v Siem Reap.Hotel, snídaně.
14. den - Siem Reap / chrámy Angkoru Dnes vás po snídani čeká celodenní prohlídka Angkoru a jeho chrámů. Budete vstávat již v 5:00 hod., abyste si užili magický východ slunce nad Angkor Watem. Poté se vrátíte na snídani do vašeho hotelu a následně se vydáte prozkoumat jednotlivé skvosty Angkoru, korunního klenotu Khmerské architektury. Do opevněného města Angkor Thom, rozkládajícího se na ploše 10 kilometrů čtverečních, vstoupíte monumentální jižní branou přes hráz lemovanou po obou stranách sochy démonů a bohů. Pokračovat budete na Terasu slonů a Terasu malomocného krále, které byly využívány pro slavnostní příležitosti a zdobí je dramatické reliéfy. Navštívíte ruiny Baphuon, Royal Enclosure a Phimeanakas a pokračovat budete do tajemného chrámu Bayon, jednoho z nejpopulárnějších chrámů Angkoru, prozkoumáte místní galerie krásně zachovalých reliéfů a vystoupáte po úzkých schodech až do centrální svatyně, kde uvidíte obří kamennou tvář, usmívající se na vás ze všech úhlů. Později prozkoumáte do džungle oděný Ta Prohm, jednu z nejpopulárnějších oblastí Angkoru. Později návrat do hotelu, nocleh.Hotel, snídaně, oběd.
15. den - Siem Reap Po snídani volno do transferu na letiště, odkud odletíte zpět domů.Snídaně.
16. den Návrat do Prahy.
Popis ubytování
Ho Chi Minhovo město: Sen Viet Hotel 3* | Da Nang: Fansipan Danang Hotel 3* | Hoi An: HoiAn Village Villas 3* | Hanoj: Flower hotel 3* | Ha Long: Majestic cruise 3* (ubytování na lodi) | Siem Reap: City river hotel 3*
Možnost ubytování ve 4* hotelech za příplatek.
Stravování
13x snídaně
6x oběd
1x večeře
Cena zahrnuje
letenka Praha (Vídeň) – Hanoj/Siem Reap – Praha (Vídeň) vč. všech tax (v obvyklé rezervační třídě)

letenky pro místní přelety Hanoj – Da Nang/Da Nang – Ho Chi Minhovo město vč. všech tax

ubytování v 3* hotelech dle itineráře

ubytování v kajutě na lodi Majestic Cruise
stravování dle itineráře
autobusová jízdenka Ho Chi Minhovo město – Siem Reap (komfortní klimatizovaný autobus)
program dle itineráře
výlety lodí v deltě Mekongu, zátoce Ha Long a v Siem Reap

transfery klimatizovaným minivanem dle itineráře

služby místních anglicky hovořících průvodců

24-hodinová asistenční linka v AJ ve Vietnamu a Kambodži

povinné pojištění CK proti úpadku
Cena nezahrnuje
vízum do Vietnamu 26 USD, na požádání vyřídíme za poplatek 500 Kč/osoba
vízum do Kambodži (na místě za 30 USD + 15 USD administrativní poplatek + 2x pasové fotografie)

cestovní pojištění do Asie (na požadavek zajistíme)

strava a nápoje neuvedené v itineráři

příplatek za velikonoční a vánoční období

spropitné, osobní výdaje a fakultativní aktivity

Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže ***

destinace: Kambodža, Poznávací zájezdy - Kambodža, Kambodža

termín:17.10. (Čt) - 01.11. (Pá) 2019 (16 dní, 15 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Snídaně

Velký okruh Vietnamem a na skok do Kambodže
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: Arcadia Air, s.r.o. IČO: 27449491
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...