Kdykoliv Kamkoliv

Země měřitelného štěstí

kufr

Termín:11.07. (So) - 18.07. (So) 2020

změnit termín

Délka pobytu:8 dní, 7 nocí

ID hotelu:738982

Doprava:Letecky

Odletové místo:Praha

Strava:Plná penze

Cena vč. tax: 64 300 Kč

Popis zájezdu
PRIVÁTNÍ zájezd. Odjezdy každý den, minimálně 2 osoby.

ANGLICKY hovořící průvodce.
Program
1.den
Praha
Odlet z Prahy.


2.den
Paro – Thipmhu (oběd, večeře)
Přílet na letiště Paro v Bhútánu. Na letišti Vás již bude očekávat zástupce naší CK, který Vás přivítá a sdělí Vám praktické informace k Vašemu zájezdu. Po milém přivítání bude následovat transfer do hlavního města Thimphu (55km / 2h). Po příjezdu ubytování v hotelu. Později odpoledne odjezd k národnímu památníku Chorten. Jedná se o stúpu postavenou na památku bhútánského třetího krále, který je přezdíván jako „otec moderního Bhútánu“. Malby a sochy uvnitř památníku nabízí hluboké zamyšlení o buddhistické filozofii. Návrat do hotelu a přenocování.


3.den
Thimphu (plná penze)
Dnes budete objevovat krásy poklidného města Thimphu, které je jediným hlavním městem na světě, kde na silnicích neuvidíte semafory. Prohlídku zahájíte návštěvou středověké pevnosti Tashichho Dzong, jejíž místnosti jsou využívány jako vládní kanceláře a jedna jako královská místnost. Poté navštívíte muzeum, kde můžete vidět ukázky národního bohatství původních obyvatel, a nakonec tradiční továrnu na ruční výrobu papíru a národní knihovnu. Po obědě Vás průvodce vezme do obchodu, kde se prodávají různé druhy řemeslných výrobků místních obyvatel. Poté ještě navštívíte školu Arts & Crafts School která je známa díky malbám thangkha. Můžete vidět studenty při jejich práci. Návrat do hotelu a přenocování.


4.den
Thimphu – Punakha (plná penze)
Ranní odjezd do nedalekého hlavního zimního města Punakha (1350 m.n.m., 75km / 2h). Po cestě se zastavíte na vyhlídce Dochu-la pass (3080 m.n.m.), která zvěstuje okouzlující výhledy na Bhútán. Krátká zastávka na vyfocení, zatímco budete uchváceni fantastickými výhledy na Himaláje. Poté budete pokračovat do města Punakha a ubytování v hotelu. Odpoledne návštěva Punakha Dzong ze 17. století, místního trhu a krátký trek k Khamsum Yulley Namgyel Chorten, odkud budete mít nádherný výhled na řeku Mo-Chu a okolní vesnice.


5.den
Punakha – Wangdue – Paro (plná penze)
Ráno Vás čeká odjezd zpět do města Paro (165km / 5,5h). Po cestě zastávka na oběd v krásném městě Wangdue (Wangdiphodrang), kde navštívíte místní trh s výrobky z bambusu, břidlice a kamene. Po obědě Vás čeká ještě jedna zastávka u nejstarší pevnosti Simtokha Dzong, která v současné době slouží jako škola a budova pro kulturní studie. Po příjezdu do města ubytování v hotelu a přenocování.


6.den
Paro (plná penze)
Brzy ráno Vás čeká trek ke klášteru Taktshang, který je také přezdíván jako „tygří hnízdo“ a nachází se na vrcholu srázu vzhlížejícím na údolí Paro. Celý trek bude trvat přibližně 5 hodin, pro méně zdatné můžeme zajistit jízdu na poníkovi. V polovině cesty se můžete občerstvit u místní cafeterie. Tento klášter je jedním z nejposvátnějších v zemi, alespoň jednou v životě ho navštíví každý buddhista.  Po treku Vás čeká prohlídka ruin Drukgyel Dzong ze 17. století, které jsou připomínkou vítězství nad Tibeťanami. Nedaleko ruin navštívíte místní farmářský dům, kde můžete vidět dennodenní život místních obyvatel.  Odjezd na prohlídku jednoho z nejstarších chrámů v Bhútánu - Kyichu Lhakhang ze 7. století. Ubytování v hotelu a přenocování.


7.den
Paro (snídaně, oběd)
Po snídani ještě navštívíte národní muzeum Ta Dzong, jehož domy jsou pozoruhodnou ukázkou místních zvyklostí, artefaktů, maleb thangkha a dalších zajímavostí z historie Bhútánu. Dále navštívíte Patro Dzong (Rinpung Dzong) – politické a náboženské centrum města, které vzniklo v 17. století. Poté transfer na letiště k Vašemu odletu domů.


8.den
Praha
Přílet do Prahy. 

Stravování

plná penze

Popis
Paro – Thimphu – Punakha – Wangdue – Paro
Cena zahrnuje
mezinárodní letenku Praha – Paro – Praha vč. všech tax (běžná ekonomická třída)
vízum do Bhútánu
ubytování ve dvoulůžkových pokojích ve 3* hotelech
plná penze
asistenci po příletu / odletu na letišti v Paro
veškeré transfery dle programu
vstupy a program dle itineráře
anglicky hovořícího průvodce
všechny vládní poplatky a taxy
Cena nezahrnuje
osobní výdaje (prádelna, internet, TV, suvenýry)
spropitné průvodci či řidiči
příplatky v období svátků a slavností
fakultativní aktivity
cestovní pojištění - na požadavek rádi zajistíme
nápoje

Země měřitelného štěstí

destinace: Bhútán, Paro - Thimphu - Punakha - Wangdue

termín:11.07. (So) - 18.07. (So) 2020 (8 dní, 7 nocí) | změnit termín

doprava: Letecky / Praha

strava: Plná penze

Země měřitelného štěstí
Objednavatel:
Jméno *:
Příjmení *:
E-mail *:
Telefon:
Ulice:
Město:
Psč:
Poznámka :
Máte-li uživatelský účet, Přihlašte se
Chcete-li vytvořit uživatelský účet, Registrujte se

Povinné údaje jsou označeny *
Pořádající ck: PRAŽSKÝ KLUB TOUR OPERATOR, s. r. o. IČO: 256 26 132
Prosím vyplňte povinné údaje (označené *)
E-mailová adresa není správná!
Pro odeslání objednávky, musíte souhlasit se všeobecnými podmínkami
Vytvářím objednávku...